Sport

Spotkanie z medalistami 7. Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce

Drukuj
1 2 3

W środę 19 kwietnia br. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z medalistami 7. Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. W spotkaniu uczestniczył minister Witold Bańka, Podsekretarz Stanu Jan Widera, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcin Nowak oraz wiceprezydent European Master Athletics Jerzy Krauze.

Podsekretarz Stanu Jan Widera przywitał gości i pogratulował zdobycia 61 medali przez polską reprezentację. - Bez wątpienia to kolejny sukces dla Polski, a także Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki – podkreślił. - Ogromne podziękowania za wysiłek i wspaniałe wyniki. Chcę powiedzieć, że moment kiedy zawodnicy z orzełkiem na piersi reprezentują Polskę jest absolutnym powodem do dumy. Dziękuję za Państwa sportową postawę, która pokazuje, że sport nie ma barier, a Wy jesteście godni naśladowania przez młodych ludzi – powiedział minister Bańka. Zaznaczył, że lekkoatletyka jest najbardziej medalodajną konkurencją i jednocześnie fundamentem dla innych dyscyplin.

Podczas uroczystości głos zabrał również prezes Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki – pan Wacław Krankowski, który podziękował za wyjątkowe  spotkanie i zapewnił, że zdobyte medale w Korei Południowej są dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się 8. HMŚ Weteranów, które odbędą się w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń w marcu 2019 roku.

Do 7. Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce w Korei Południowej zgłosiło się ponad 4 tys zawodniczek i zawodników reprezentujących 73 państwa. Polskę reprezentowała grupa 43 sportowców (9 kobiet i 34 mężczyzn). Były to rekordowe pod względem zdobytych medali mistrzostwa świata dla Polski. Nasza reprezentacja zajęła 9. miejsce w klasyfikacji medalowej. 

 

  • LOGO - CENTRALNY OŚRODEK SPORTU
  • LOGO - INSTYTUT SPORTU
  • LOGO - POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
  • LOGO - POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
  • LOGO - KLUB POLSKA
  • LOGO - ZARABIAJ NA TURYSTYCE
  • LOGO - NARODOWY PORTAL TURYSTYCZNY
  • LOGO - PROMUJMY POLSKĄ RAZEM