Sport

Polscy szachiści powalczą o medale podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach

Drukuj
1 2 3

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach zbliżają się wielkimi krokami. Już za kilka dni, 8 listopada, rozpocznie się turniej, który przyciągnie do Warszawy gwiazdy szachów z całej Europy.

Po raz pierwszy od 78 lat, gdy w 1935 r. Polska była gospodarzem Olimpiady Szachowej, organizujemy tak wyjątkowe wydarzenie na skalę Europy i całego świata. Dołożymy wszelkich starań, by mistrzostwa przebiegały na najwyższym poziomie i przeszły do historii jako jedne z najbardziej widowiskowych – powiedział Tomasz Delega, Prezes Polskiego Związku Szachowego. Dla kibiców przygotowaliśmy transmisję online w Internecie ze wszystkich rozgrywanych podczas mistrzostw meczów. Dzięki temu będzie można na bieżąco śledzić przebieg toczących się partii.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 8-17 listopada w sercu Warszawy, w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Udział w zawodach potwierdziło 70 drużyn z 36 federacji narodowych. Polskę będą reprezentować czołowi zawodnicy, którzy staną do walki o najwyższe lokaty w kilku zespołach, w tym w drużynie mężczyzn i drużynie kobiet oraz w dwóch Drużynach Nadziei Olimpijskich. Wielu sportowych emocji dostarczą z pewnością mecze polskiej reprezentacji kobiet, które będą bronić tytułu wicemistrzyń Drużynowych Mistrzostw Europy z 2011 r.

DME 2013 potrwają dwa tygodnie, podczas których kibice będą mogli spotkać i podziwiać grę największych sław światowych szachów m.in. takich arcymistrzów jak: Lewon Aronian z Armenii (nr 2 na światowej liście rankingowej FIDE), Aleksander Griszczuk z Rosji (nr 5 w rankingu FIDE), Fabiano Caruana z Włoch (nr 6 w rankingu FIDE) oraz arcymistrzyń: Judit Polgar z Węgier, najlepszej arcymistrzyni w historii szachów, Aleksandry Kosteniuk z Rosji, mistrzyni świata z 2008 r., Antoanety Stefanowej z Bułgarii, Mistrzyni Świata w latach 2004-2006 oraz Anny Uszeniny z Ukrainy, mistrzyni świata z 2012 r. W polskich barwach zagrają utytułowani zawodnicy polskiej elity szachów. W reprezentacji w kategorii Open wystąpią arcymistrzowie: Bartosz Soćko, Mateusz Bartel, Grzegorz Gajewski, Dariusz Świercz, Kamil Mitoń, a w reprezentacji kobiet arcymistrzynie: Monika Soćko, Iweta Rajlich, Jolanta Zawadzka, Joanna Majdan-Gajewska oraz Karina Szczepkowska-Horowska.

 

  • LOGO - CENTRALNY OŚRODEK SPORTU
  • LOGO - INSTYTUT SPORTU
  • LOGO - POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
  • LOGO - POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
  • LOGO - KLUB POLSKA
  • LOGO - ZARABIAJ NA TURYSTYCE
  • LOGO - NARODOWY PORTAL TURYSTYCZNY
  • LOGO - PROMUJMY POLSKĄ RAZEM