Sport

Polki mistrzyniami Europy w hali

Drukuj
1 2 3

Podczas Halowych Mistrzostwa Europy w Łucznictwie w dniach  7-12.03.2017 w Vittel we Francji polscy łucznicy odnieśli ogromny sukces zdobywając dwa złote medale wśród kobiet.

Zespół seniorek reprezentacji Polski w składzie Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec), Karolina Farasiewicz (Obuwnik Prudnik), Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) pokonała zespół gospodarzy – Francji, zdobywając złoty medal. Mariya Shkolna (Łucznik Żywiec), studentka AWF Kraków, reprezentantka Polski w łucznictwie bloczkowym w kategorii juniorek w strzelaniach indywidualnych pokonała  w finale  reprezentantkę Rosji Aiurzanaevą Bairmą i zdobyła drugi medal dla Polski.

Pozostałe wyniki:

• Zespół juniorski reprezentacji Polski  kobiet w składzie Sylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec), Magdalena Śmiałkowska (Społem Łodź), Anna Tobolewska (Zryw Dobrcz) zajęła 4 miejsce.
  • Zespół juniorski reprezentacji Polski mężczyzn w składzie Marek Szafran (społem Łodź), Andrzej Neścior (Agros Zamość), Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec) uzyskał 4 miejsce.
  • Zylwia Zyzańska (Łucznik Żywiec) w kategorii juniorek w łukach klasycznych zajęła 5 miejsce, Magdalena Śmiałkowska (Społem Łódź) miejsce 9, Anna Tobolewska (Zryw Dobrcz) 17.
  • W kategorii seniorek indywidualnie: Wioleta Myszor (Łucznik Żywiec) – 7 miejsce, Karolina Farasiewicz (Obuwnik Prudnik)  miejsce 17-te, Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) – miejsce 17.
  • W kategorii łuków bloczkowych – compound men – Michał Gomoliszek (Strzelec Legnica) uzyskał 17 lokatę.
  • W kategorii juniorow łuków bloczkowych  - compound junior men – Filip Szeląg (A3D Toszek) zajął  24 miejsce.