Sport

Ambasador Królestwa Belgii z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Drukuj
1 2 3

Jan Widera, Podsekretarz Stanu w MSiT spotkał się 21 kwietnia br. z Colette Taquet, Ambasador Królestwa Belgii w Polsce. Tematem rozmów były możliwości współpracy między Polską i Belgią w obszarze turystyki i sportu.

Ambasador Taquet podkreślała, że Polska jest ważnym partnerem Belgii zarówno w gospodarce, jak i w innych dziedzinach. Liczba turystów belgijskich odwiedzających Polskę systematycznie rośnie. Ze względu na sytuację międzynarodową i zagrożenie atakami terrorystycznymi ogromne znaczenie we współpracy w dziedzinie turystyki mają sprawy bezpieczeństwa turystów. Wiceminister Widera podkreślił, że zależy nam również na wymianie doświadczeń i współpracy w obszarze sportu. Posiadamy liczne ośrodki szkoleniowe, z których mogą korzystać sportowcy z zagranicy.

Goście poruszyli też temat współpracy w zakresie walki z dopingiem. Belgowie pogratulowali wyboru Ministra Bańki na przedstawiciela Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej. Podkreślano, że doping zabija piękno rywalizacji sportowej i niszczy sport nie tylko zawodowy, ale i amatorski. Działania podejmowane przez rządy na rzecz walki z dopingiem muszą być zdecydowane, a współpraca międzynarodowa w tym zakresie jest niezwykle istotna.

Strony rozmawiały również na temat zbliżających się wielkich imprez sportowych jakie odbędą się w tym roku w Polsce: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej U21, The World Games 2017 czy Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej. - Liczymy, że wielu kibiców z Belgii odwiedzi nasz kraj po to, żeby śledzić zmagania sportowe podczas tych wydarzeń. Przy okazji będą mogli również odkryć walory turystyczne naszego kraju - powiedział wiceminister Widera.

 

  • LOGO - CENTRALNY OŚRODEK SPORTU
  • LOGO - INSTYTUT SPORTU
  • LOGO - POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
  • LOGO - POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
  • LOGO - KLUB POLSKA
  • LOGO - ZARABIAJ NA TURYSTYCE
  • LOGO - NARODOWY PORTAL TURYSTYCZNY
  • LOGO - PROMUJMY POLSKĄ RAZEM