Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji, ciekawostek oraz planowanych przedsięwzięć w temacie wolontariatu sportowego w Polsce i za granicą.
 •  

  Jest już dostępna strona podsumowująca działania wolontariuszy miejskich podczas Euro 2012. Wolontariat Miast Gospodarzy był wyjątkową szansą bezpośredniego włączenia się w przygotowanie Turnieju  w charakterze gospodarza. 

  Czytaj całość
 • 12 grudnia 2011 r. w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar" w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja pn. „STREFA ORLIKA – Partnerstwo Lokalne – Potencjał jest w nas!". W spotkaniu uczestniczyło 106 przedstawicieli jednostek samorządowych oraz animatorów obiektów Moje Boisko – Orlik 2012 z całej Polski. Konferencję otworzyła Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki.
  Czytaj całość
 • W dniach 24-25 października 2011 r. w Centrum Olimpijskim i na warszawskiej AWF, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Wolontariat w edukacji, sporcie, ruchu olimpijskim i paraolimpijskim”. Konferencja została zorganizowana przez Katedrę Nauk Humanistycznych AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Polski Komitet Olimpijski, Polską Akademię Olimpijską, Fundację Centrum Edukacji Olimpijskiej, przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki.
  Czytaj całość
 • W dniu 7 października br. w Mrągowie odbyła się międzynarodowa konferencja ,,Sport Zmienia – wolontariat sportowy – lokalne partnerstwo", promująca idee wolontariatu sportowego oraz jego znaczenie w budowaniu partnerstwa lokalnego w zakresie aktywności sportowej mieszkańców.

  Czytaj całość
 • 13 i 14 września, w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu, w samym centrum Warszawy, w Pawilonie Komisji Europejskiej prezentowały się organizacje sportowe. Wolontariat sportowy okazał się energetycznym, pomysłowym i angażującym – naprawdę powinniśmy być z niego dumni. I jednocześnie nie możemy zaprzestać dalszej pracy nad jego wzmocnieniem i rozwojem.
  Czytaj całość
 • „Od wolontariusza do lidera sportu" – pod takim tytułem odbyła się w dniach 13-14 września konferencja ekspercka zorganizowana w ramach polskiej Prezydencji. W spotkaniu w Warszawie wzięło udział ponad 200 uczestników z 22 państw. Jego celem była promocja wolontariatu sportowego jako jednej z najpopularniejszych form aktywności społecznej. Było to kolejne spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w związku ze sprawowaniem przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie UE.
  Czytaj całość
 • VI Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w Warszawie w dniach 10-17 września br. Składać się będzie z dwóch części – konferencji oraz Tygodnia Obywatelskiego zakończonego Piknikiem Organizacji Pozarządowych. Podobnie jak w poprzednich latach, koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych.

  Czytaj całość
 • Rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji Komisja Europejska przy współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej organizuje dwa tygodnie świętowania wolontariatu w Polsce. W nowoczesnym pawilonie, w samym sercu Warszawy będą się prezentować najróżniejsze organizacje z całego kraju, które współpracują z wolontariuszami. Poszczególne dni poświęcone będą wolontariatowi w różnych obszarach aktywności społecznej. Dni Wolontariatu Sportowego przypadają na 13 i 14 września – to miejsce i przestrzeń dla Was.
  Czytaj całość
 • 31 marca 2011 roku podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Pałacu Prezydenckim, Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką spotkali się z wolontariuszami – ludźmi, którzy poświęcają swój czas, energię i umiejętności, aby pomagać innym.
  Czytaj całość
 • Od 24 do 27 stycznia 2011 r. odbyła się 21. Światowa Konferencja Wolontariatu IAVE. W tym roku gospodarzem było Centrum Narodowego Wolontariatu i Dobroczynności w Singapurze. W konferencji uczestniczył przedstawiciel Fundacji Volunteers for Sport, Jakub Kalinowski.

  Czytaj całość
 • Prezentujemy Państwu przewodnik dla organizacji sportowych, które współpracują już z wolontariuszami lub planują w przyszłości taką współpracę podjąć. Przedstawiciele stowarzyszeń, klubów i innych instytucji sportowych (np. animatorzy boisk Orlik) znajdą tutaj wiele praktycznych wskazówek i informacji, które pomogą usprawnić ich działania związane z wolontariatem w sporcie. Ponadto, E-vademecum może posłużyć za swoisty drogowskaz postępowania dla wszystkich, którzy podejmują swoje pierwsze kroki w dziedzinie zarządzania wolontariuszami.

  Czytaj całość
 • Decyzją Rady UE z dnia 27 listopada 2009r., rok 2011 został ogłoszony „Europejskim Rokiem Wolontariatu", którego celem jest promowanie i wspieranie działań Unii Europejskiej, państw członkowskich, władz lokalnych i regionalnych w celu stworzenia sprzyjających warunków do rozwoju wolontariatu w Unii Europejskiej.
  Czytaj całość
 • Organizacje działające w ramach grupy Wolontariat Sportowy 2012+ wypracowały rekomendacje, dotyczące działań wspierających rozwój stałego wolontariatu sportowego w Polsce. Lada moment zostaną one poddane konsultacjom społecznym. 

  Czytaj całość

 

 • LOGO - CENTRALNY OŚRODEK SPORTU
 • LOGO - INSTYTUT SPORTU
 • LOGO - POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
 • LOGO - POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
 • LOGO - KLUB POLSKA
 • LOGO - ZARABIAJ NA TURYSTYCE
 • LOGO - NARODOWY PORTAL TURYSTYCZNY
 • LOGO - PROMUJMY POLSKĄ RAZEM